Órarend: B/Páros hét

2024. Május. 13, Hétfô - Névnap: Imola, Szervác

Tájékoztató a beiratkozásról

A személyes beiratkozás időpontja:

2024. április 18.  (csütörtök    8.00 – 18.00-ig)

2024. április 19.  (péntek         8.00 – 17.00-ig)

Helyszín:                 Zsámbéki Zichy Miklós Általános Iskola

2072 Zsámbék, Honvéd u. 4.

A tanköteles korba lépő gyermeket a szülő köteles beíratni a lakóhelye szerint illetékes iskolába, illetve jelezni felé, ha más a választott iskola, vagy óvodában marad a gyermek.

A KRÉTA rendszerben 2024. március 27-én (szerdán) megnyitásra kerül a beiratkozás szülő felülete (BÁI) (https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap), amely a szülőknek/törvényes képviselőknek lehetőséget nyújt arra, hogy előzetesen beküldjék gyermekeik adatait az adott általános iskolába. (Ez még nem minősül beiratkozásnak. Az elektronikus jelentkezés esetén is nélkülözhetetlen a beiratkozáshoz szükséges dokumentumok eredetijének személyes bemutatása.)

Körzetes a tanuló, ha

- állandó lakcíme az iskola körzetében van

- tartózkodási helye az iskola körzetében van, s állandó lakcíme nem Zsámbék, Tök.

Körzetek: Zsámbék város, Tök község

A beiratkozásnál szükséges dokumentumok:

- a gyermek születési anyakönyvi kivonata/személyi igazolvány

- a gyermek és az egyik szülő lakcímet igazoló hatósági igazolványa (a címnek egyeznie kell)

- a gyermek TAJ kártyája

A beiratkozásnál leadandó, előre kitölthető nyilatkozatok (a dokumentumok hamarosan letölthetők lesznek)

- szülői nyilatkozat a gyermek törvényes képviseletéről

- etika/hit- és erkölcstan oktatásáról

- nyelvoktató nemzetiségi oktatás igénylése esetén kérelem és a nyilatkozat

- étkezés, napközi igény

Etika/Hit- és erkölcstan oktatás:

- Etika órán: a tanítójával és az osztálytársaival tanul együtt a tanuló

- Hit- és erkölcstan órán: hitoktatóval és az azonos felekezetet választó évfolyamtársaival tanul együtt a tanuló.

(Iskolánkban az alábbi felekezetek tudnak hitoktatást biztosítani: Magyar Katolikus Egyház (római katolikus), Magyarországi Református Egyház).

Itt vagy: Home Beiratkozás 2024/2025. Tájékoztató a beiratkozásról